Fazekas műhely

Kerámia alkotóműhelyünk otthona számos kreatív kerámia foglalkozásnak.
Programlehetőséget kínálunk iskolai csoportoknak, osztályoknak, kisebb létszámú társaságoknak. Az élményszerű alkotás remek ajándék lehet születésnapra, leánybúcsúra, énidő eltöltésére, mert a fazekas műhelyben az alkotás öröme kézzel fogható.

Rendszeres időközönként jelentkezik a Kerámia Formálódó fazekas alkotóműhelyünk és időszakos jelleggel a Kerámia workshopjaink. Ezen felül lehetőség van egyedi ajánlatot kérni csoportok számára a [email protected] elérhetőségen.
Kerámia workshopjaink során meseszép alkotások születnek, melyet a résztvevők égetés után vihetnek haza használatra készen.

Keramikusunk:
Tölgyesiné Michl Éva
Keramikus
Ágasfa Műhely

Tatán születtem, jelenleg Bajon élünk a családommal.
1999-től 2004-ig Kaposváron az Iparművészeti Szakközép Iskola kerámia szakán tanultam. Tanáraim Beiczer Judit Keramikus Iparművész és Keményffy Gábor Keramikus Iparművész voltak.

Bajon a saját műhelyemben dolgozom, és készítek különböző kerámia termékeket.
Kerámia edényeimen, tárgyaimon többnyire pecsételt technikát alkalmazok. Díszítő pecsétjeimet agyagból, gipszből készítem, igyekszem a magyar mintakincsből meríteni, de vannak továbbgondolt saját ötlet alapján készített pecsétnyomóim is.

2011 óta tartok agyagos kézműves foglalkozásokat gyerekcsoportoknak, osztálykirándulóknak, táborozóknak. 2023 decemberében felnőtt kerámiafoglalkozások is bekerültek a programjaim közé.
Fontos számomra, hogy a minél több gyermekekkel, fiatallal, érdeklődő felnőttel ismertessem meg az agyagot és az alap kerámiaformázási technikákat, hiszen közülük kerülnek majd ki az kerámia szakma utánpótlása.
Nagy álmom vált valóra, 2023 októberében elindult a kerámia szakköröm az általános iskolás korosztálynak, ahol hétről hétre találkoztam a gyerekekkel és a foglalkozásokon lépésről lépésre haladva szívták magukba a különböző kerámiakészítési technikákat és alkottak agyag tárgyakat, edényeket.

A kézművesség egész életemben nagy szerepet játszott, gyöngyöt fűztem, könyvet kötöttem, varrtam.
2022 őszén, ismerkedtem meg a Mézeskalács készítéssel (tanáraim: Seregély Mirtill és Milner Angéla) és a Tojásírás fortélyaival (tanárom: Jókainé Gombosi Beatrix- hímestojás-festő, Népi Iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere).
2023-2024 Mester-inas programban való részvételemmel, még bővítettem a hímesekről a tudásomat, különböző tájegységek motívumkincsét, használt színeit, sajátos hagyományait is megismertem.
2024- Tankó Anna Országos Tojásdíszítő Pályázaton, felnőtt, nem hivatásos tojásfestő kategóriában, 3. helyezést értem el.

2024- Elkezdtem a Hagyományok Házában a Népi játszóház vezetője képzést, hogy minél több mesterségbe bepillantást nyerve alapfogásokat elsajátítva, többféle színesebb kézműves foglalkozásokat tudjak gyermekeknek tartani.